Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili rekordową ilość kokainy

Data publikacji 20.02.2009

Ponad 32 kilogramy wartej prawie 20 mln zł czystej kokainy zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego, uderzając w członków grupy, którzy utworzyli nowy kanał przerzutowy z Ameryki Południowej do Europy. Ta rekordowa ilość kokainy to więcej niż w całym 2008 roku. Policjanci CBŚ działania przeprowadzili wspólnie z pomorskimi policjantami i funkcjonariuszami izby celnej.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z pomorskimi policjantami i funkcjonariuszami izby celnej wzięli pod lupę działalność międzynarodowej grupy przestępczej. W Gdańsku zatrzymano Milana K. (37 l.), posługującego się chorwackim paszportem, który w aucie w specjalnej skrytce miał 32 pakunki z kokainą.

Waga narkotyku to 32 kg 120 g. To rekordowa ilość kokainy przejęta przez policjantów. W całym 2008 roku funkcjonariusze zabezpieczyli 23,5 kg tego narkotyku.

Zatrzymany został przekazany do dyspozycji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Przedstawiono mu zarzut handlu narkotykami w znacznych ilościach. Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.25 MB)

Powrót na górę strony