Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurier tabletek ekstazy zatrzymany w taxi

Data publikacji 20.02.2009

Ponad 10 tys. tabletek ekstazy w taksówce, marihuanę, amfetaminę, broń i amunicję oraz czyste druki polis ubezpieczeniowych i zwolnień lekarskich w mieszkaniach na Pradze - to wszystko zabezpieczyli policjanci komendy stołecznej. W zasadzkę przygotowaną przed marketem wpadł kierowca i pasażer taksówki. Podczas przeszukań mieszkań w ręce Policji wpadły kolejne dwie osoby.

Od kilku tygodni policjanci z komendy stołecznej zbierali informacje na temat osób podejrzewanych o rozprowadzanie środków odurzających. Wykorzystując wszelkie możliwe metody i środki pracy policyjnej, po analizie dostępnych wiadomości ustalili konkretne osoby. Wszystko wskazywało na to, że będący w zainteresowaniu funkcjonariuszy pojawią się wieczorem w centrum handlowym. Przygotowano więc zasadzkę na parkingu przed sklepem.

Kierowca taksówki i pasażer byli kompletnie zaskoczeni, gdy tuż obok pojawili się nagle uzbrojeni policjanci. O próbie ucieczki nie mogło być mowy. Podczas przeszukania samochodu, na tylnym siedzeniu funkcjonariusze odkryli torby foliowe, a w nich ogromną liczbę tabletek ekstazy. Kierowcę taksówki po przesłuchaniu zwolniono, natomiast 32-letniego Pawła W. zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu.

Gdy jedna grupa policjantów działała na parkingu, druga przeszukiwała kolejne mieszkania na Pradze. Sprawdzono kilka wytypowanych adresów. W wyniku tych działań zabezpieczono susz roślinny, tabletki ekstazy, amfetaminę, wagę elektroniczną, czyste druki polis ubezpieczeniowych i zwolnień lekarskich podpisanych in blanco, 50 sztuk amunicji kaliber 5,6 mm oraz pistolet jednostrzałowy kaliber 5,6 mm. Do wyjaśnienia zatrzymano 27-letniego Tomasza W. oraz 42-letnią Dorotę B. Policjanci zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań w tej sprawie.

Prawdopodobnie jeszcze dziś zatrzymana trójka zostanie przesłuchana. Paweł W. niewykluczone, że usłyszy zarzut za wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji.

Film Kurier tabletek ekstazy zatrzymany w taxi


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kurier tabletek ekstazy zatrzymany w taxi (format flv - rozmiar 2.15 MB)

Powrót na górę strony