Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój

Data publikacji 20.02.2009

Kilkanaście minut po zdarzeniu olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców usiłowania rozboju. 39-letni Michał W. i 27-letni Radosław R. przewrócili i pobili 25-letniego obywatela Nigerii, a następnie ukradli mu telefon i portfel. Sprawcy zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia. W trakcie przesłuchania policjanci ustalili, że kilka dni wcześniej dokonali rozboju na innym mężczyźnie. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

Około godziny 10:00 na oficer dyżurny odebrał telefon od obywatela Nigerii. Mężczyzna poinformował, że kilka minut wcześniej został napadnięty przez dwóch mężczyzn, którzy usiłowali zabrać mu telefon i portfel. Na miejsce pojechali funkcjonariusze, którzy wspólnie z pokrzywdzonym mężczyzną przeszukali teren ulicy Partyzantów oraz okolice dworca PKP. Już po kilkunastu minutach dwaj sprawcy byli w rękach funkcjonariuszy.


Jak wynika z relacji pokrzywdzonego 39-letni Michał W. i 27-letni Radosław R. najpierw przewrócili go na ziemię, a później bili i kopali. Wszystko po to, aby zabrać mu portfel i telefon komórkowy. Sprawcy zostali spłoszeni przez przypadkowego przechodnia.

W trakcie rozmowy 27 i 39-latek przyznali się, że kilka dni wcześniej również w okolicach dworca w ten sam sposób potraktowali 57-letniego mieszkańca gminy Gietrzwałd. Wtedy sprawcy dwukrotnie w odstępach kilku godzinnych najpierw pobili mężczyznę, a później zabrali mu pieniądze. 57-latek zgłosił przestępstwo dzień po zdarzeniu.

Michał W. w trakcie zatrzymania był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj policjanci i prokurator wnioskować będą o areszt dla obu sprawców. Teraz grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony