Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o trzy morderstwa usłyszeli zarzuty

Data publikacji 20.02.2009

Zarzuty potrójnego morderstwa postawiono mężczyznom zatrzymanym przez Policję po zabójstwach dwóch kobiet i mężczyzny w miejscowości Siedliska-Bogusz w powiecie dębickim. 25-letniemu Dawidowi P. i 20-letniemu Krzysztofowi R., mieszkańcom powiatu dębickiego, grozi dożywocie.

Tragicznie zmarłe osoby to kobiety w wieku 72 i 78 lat oraz 33-letni mężczyzna. Osoby te mieszkały samotnie, w trzech domach na uboczu wsi. O znalezieniu zwłok jednej z kobiet powiadomiła jej sąsiadka w środę przed południem. W tym samym czasie pracownica opieki społecznej, odwiedzająca w związku z obowiązkami zawodowymi starszych ludzi, odkryła zwłoki drugiej kobiety. Z uwagi na to, że w pobliżu stoi dom zamieszkały przez samotnego mężczyznę, który – jak ustalili policjanci – od pewnego czasu nie był widywany przez sąsiadów i tego dnia nie odpowiadał na wezwania, postanowiono wyważyć drzwi. W budynku znaleziono zwłoki mężczyzny.

Policjanci szybko wpadli na trop podejrzanych: wytypowali sprawców i ustalili ich miejsce pobytu. Już po pięciu godzinach od zgłoszenia zatrzymali dwóch mężczyzn – zaskoczyli ich w sąsiedniej miejscowości Gębiczyna. Jeden z nich był w sklepie, drugiego wypatrzyli w pobliskim lesie. Podejrzani to mieszkańcy powiatu dębickiego. Byli znani Policji, bowiem już wcześniej zatrzymywano ich po tym, jak popełniali przestępstwa.

W czwartek wieczorem zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia trzech zabójstw. Trwają czynności procesowe w związku z tą sprawą. Policjanci znaleźli narzędzia zbrodni: piłę motorową i siekierę. Dziś przeprowadzona zostanie wizja lokalna. W stosunku do podejrzanych zostaną skierowane wnioski do sądu o areszt tymczasowy.

Z ustaleń Policji wynika, że do morderstw doszło na przestrzeni kilku dni. Działanie sprawców było brutalne. Motywem był rabunek. Bandyci splądrowali mieszkania, zabierając łącznie 3600 zł.

Śledztwo prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy KWP w Rzeszowie pod nadzorem prokuratury rejonowej w Dębicy.

Film Podejrzani o trzy morderstwa usłyszeli zarzuty


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzani o trzy morderstwa usłyszeli zarzuty (format flv - rozmiar 3.81 MB)

Powrót na górę strony