Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali podrabiane piły i myjki

Data publikacji 20.02.2009

Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali sprzedawać urządzenia z podrobionymi znakami towarowymi. To kolejny już przypadek wprowadzania do obrotu podrobionych towarów.

W jednej z miejscowości powiatu międzyrzeckiego dwaj mężczyźni- mieszkańcy Niemiec oferowali do sprzedaży piły i myjki ciśnieniowe z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Mężczyźni oferowali nabywcom podrabiane piły po znacznie niższych cenach niż produkty oryginalne. Jednak mieli pecha, ponieważ mężczyzną, któremu proponowali piły w promocyjnej cenie był Policjant, który wyjeżdżał właśnie ze swojej posesji. Dzięki szybkiej reakcji policjanta i przekazanym przez niego informacjom mężczyźni szybko zostali zatrzymani. W bagażniku ich samochodu policjanci ujawnili 3 piły spalinowe oraz myjkę ciśnieniową z podrobionymi znakami towarowymi.

To kolejny już przypadek wprowadzania do obrotu podrobionych towarów. W ubiegłym roku na targowisku miejskim w Międzyrzeczu policjanci zabezpieczyli kilkanaście kompletów dresów, koszulek i bluz z podrobionymi znakami firmowymi światowych marek, a na początku lutego tego roku podczas kontroli punktów skupu europalet policjanci ujawnili 47 podrabianych palet.

Powrót na górę strony