Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono narkotyki warte 35 tys. zł

Data publikacji 20.02.2009

Policjanci z Grudziądza zatrzymali wczoraj 27-latka, w mieszkaniu którego zabezpieczyli narkotyki o wartości około 35 tys. W plecaku owiniętym papą znajdowało się 0,5 kg amfetaminy i blisko 0,5 kg haszyszu. Zatrzymany jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością narkotykową komendy miejskiej w Grudziądzu od dłuższego czasu zbierali informacje na temat osób, które mogą posiadać lub handlować narkotykami. Materiały te pozwoliły najpierw dotrzeć, a potem zatrzymać 27-letniego mieszkańca Grudziądza.

Podczas przeszukania mieszkania kryminalni znaleźli plecak owinięty w papę. W środku schowane były narkotyki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono ponad 500g amfetaminy i około 460g haszyszu. Narkotyki są warte blisko 35 tys. złotych. Zabezpieczony towar trafi do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy, gdzie dokładne ekspertyzy mają potwierdzić wstępne wyniki.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zgodnie z art. 62. 2. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara więzienia do 8 lat.
 

Powrót na górę strony