Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne lodowiska

Data publikacji 20.02.2009

Wczoraj policjanci i strażacy ze Zduńskiej Woli przeprowadzili akcję prewencyjną pod nazwą "Bezpieczne lodowiska". Wspólnie z telewizją regionalną mundurowi wyruszyli na teren powiatu przeprowadzić kontrolę zbiorników wodnych skutych lodem. Dodatkowo przypominano o obowiązku odśnieżania dachów i usuwania niebezpiecznych sopli.

Podczas tych kontroli funkcjonariusze przekazywali cenne uwagi w zakresie korzystania z lodowisk na akwenach wodnych. Przekonywali amatorów „dzikich” ślizgawek że korzystanie z nich nie jest bezpieczne, nawet jeśli na dworze jest mróz. Szczególnie dotyczy to okresu, gdy lodowiska pokryte są śniegiem. Nie widać wtedy gdzie wpływają do zbiorników okoliczne rowy i rzeczki. Natomiast kiedy już jakaś osoba wpadnie do zimnej wody prowadzi to do szybkiego wychłodzenia organizmu i w konsekwencji do śmierci.

Podczas akcji w związku z obfitymi opadami śniegu zostały omawiane przepisy dotyczące obowiązku oczyszczania płaskich dachów o dużych powierzchniach ze śniegu oraz usuwania sopli lodu w miejscach uczęszczanych przez pieszych. O celach akcji zostali poinformowani policjanci prewencji - w tym dzielnicowi, aby podczas obchodu rejonów swoje uwagi przekazywali dozorcom, właścicielom i administratorom budynków.
 

Powrót na górę strony