Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4,13 promila w pracy

Data publikacji 20.02.2009

Policjanci z Gliwic zatrzymali pijanego mężczyznę, który pełnił służbę na nastawni kolejowej w Rudzińcu. Po przebadaniu okazało się, że miał 4,13 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za to, że po pijanemu wykonywał czynności służbowe związane z bezpieczeństwem w ruchu lądowym. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około 7:00. Anonimowy rozmówca powiadomił dyżurnego gliwickiej komendy o nietrzeźwym pracowniku kolei, pełniącym służbę w nastawni w Rudzińcu. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol.

Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna musiał skorzystać z pomocy funkcjonariuszy, gdyż o własnych siłach nie mógł dotrzeć do radiowozu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 4,13 promila alkoholu w jego organizmie. Zatrzymanego zbadał lekarz, po czym trafił on do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

Odpowie przed sądem za pełnienie służby w stanie nietrzeźwym i wykonywanie czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi mu kara 5 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony