Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

LIFESAVER – polscy policjanci na drogach Północnej Walii

Data publikacji 20.02.2009

W zdumienie wpadali polscy kierowcy podróżujący w ostatnim czasie po drogach Północnej Walii, gdy kontrole drogowe prowadzili tam polscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z brytyjskimi kolegami. W dniach 16 – 19 lutego br. polscy funkcjonariusze uczestniczyli w międzynarodowych działaniach kontrolnych prowadzonych w ramach projektu LIFESAVER.

Policjanci ruchu drogowego z komendy stołecznej Policji, komendy wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz komend powiatowych Policji w Ełku i Żorach uczestniczyli w międzynarodowych działaniach kontrolnych prowadzonych w ramach projektu LIFESAVER. Policjanci kontrolowali prędkość, stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przestrzeganie przepisów prawa transportowego. Spotkanie to było również doskonałą okazją do praktycznej wymiany doświadczeń z zakresu sprawowania nadzoru nad ruchem oraz wykorzystania sprzętu specjalistycznego policji ruchu drogowego.

Od 2008 roku Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego TISPOL realizuje zatwierdzony przez Komisję Europejską projekt LIFESAVER. Projekt ten jest wspólną inicjatywą policji drogowej z 25 państw europejskich. Jego zasadniczym celem jest ochrona życia oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach Europy. Część projektu stanowią wspólne operacje europejskich policji ruchu drogowego, których celem jest egzekwowanie prawa przede wszystkim w zakresie przekraczania prędkości, prowadzenia pojazdu po pijanemu, nie stosowania pasów bezpieczeństwa oraz kontroli wykonywania transportu drogowego. Kontrole drogowe prowadzone w Północne Walii przez polskich i brytyjskich policjantów były jedną z takich wspólnych operacji realizowanych w ramach LIFESAVER.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony