Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia oleju silnikowego

Data publikacji 22.02.2009

Cztery osoby zatrzymane, zabezpieczone 25 tys. litrów podrobionego oleju silnikowego i 450 tys. sztuk podrobionych papierosów - to efekt pracy małopolskich policjantów i funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego. Jak się okazało, nielegalny olej trafiał do odbiorców zarówno hurtowych jak i detalicznych. Podrobione papierosy miały być natomiast przemycone do krajów Unii Europejskiej. Śledczy sprawdzają teraz, od jak dawna trwał ten nielegalny proceder.

Według ustaleń małopolskich policjantów na jednej z posesji w powiecie krakowskim prawdopodobnie działała nielegalna rozlewnia oleju silnikowego. Tam przestępcy mieli podrabiać olej znanej marki. Podczas sprawnie przeprowadzonej akcji w ręce funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego wpadły cztery osoby związane z tym przestępczym procederem. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 25 tys. litrów podrobionego oleju i opakowania z podrobionym logo producenta. Znaleźli ponadto 450 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Wszystko wskazuje na to, że przestępcy chcieli przemycić je do krajów Unii Europejskiej. Straty, jakie Skarb Państwa poniósł z tytułu niezapłaconej akcyzy, sięgają 150 tys. złotych.

Jak wynika z ustaleń policjantów, członkowie grupy przestępczej pozyskiwali komponenty do produkcji oleju silnikowego i podrabiali towar znanej marki. Następnie dostarczali go odbiorcom hurtowymi i detalicznym. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zatrzymanych policjanci znaleźli między innymi naklejki ze sfałszowanym logo producenta oleju. Na przestępczej działalności grupy producent mógł stracić nawet milion złotych.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty za podrabianie znaków towarowych i obrót fałszywymi papierosami. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Powrót na górę strony