Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz dzięki Tinie policjanci zatrzymali złodzieja

Data publikacji 21.02.2009

Dokładnie miesiąc temu sierż. szt. Arkadiusz Kaźmierczak i jego owczarek belgijski Tina doprowadzili do ustalenia sprawcy kradzieży elementów rusztowania. Tym razem Tina wytropiła włamywacza do domków letniskowych. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z posterunku w Szczawinie Kościelnym otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domku letniskowego na terenie tej gminy. Złodziej wybił szybę w oknie, wszedł do domku letniskowego i ukradł wieżę muzyczną oraz przedłużacz elektryczny. Na miejscu przyjechali policjanci z sekcji kryminalnej, technik kryminalistyki oraz przewodnik psa tropiącego z owczarkiem Tiną. Pies od razu podjął trop i przez około 2,5 km prowadził przewodnika przez las, aż do jednej z posesji we wsi na terenie gminy Szczawin Kościelny.  Policjanci przeszukali mieszkanie i znaleźli tam skradzione z domku letniskowego przedmioty. Funkcjonariusze zatrzymali również podejrzanego o  kradzież 50-letniego mężczyznę z tej gminy. Odzyskane przedmioty wróciły do właściciela. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejny sukces sierż.szt. Arkadiusza Kaźmierczaka i jego Tiny to efekt codziennej wspólnej, żmudnej pracy przewodnika i jego psa. Okazuje się, że nagrody zdobywane na ogólnopolskich zawodach kynologicznych nie były dziełem przypadku

  • Tina na festynie
  • Zatrzymany złodziej
Powrót na górę strony