Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrócił z Irlandii - trafił do więzienia

Data publikacji 21.02.2009

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KWP w Katowicach zatrzymali mieszkańca Katowic, który trzy lata był poszukiwany listem gończym i ukrywał się w Irlandii. Ponadto mężczyzna utrzymywał kontakty z przestępcami, którzy dokonali włamania do salonu jubilerskiego w jednym z katowickich centrów handlowych.

Do zatrzymania 30-letniego Katowiczanina doszło wczoraj. Mężczyzna od trzech lat był poszukiwany listem gończym. Ponadto Sąd Rejonowy z Katowic i Pszczyny wydał za nim dwa nakazy doprowadzenia do więzienia celem odbycia kary za włamania.

Jak ustalili śledczy zatrzymany przez ten czas ukrywał się na terenie Irlandii skąd kilka dni temu wrócił do kraju. Policjanci wyjaśniając sprawę włamania do salonu jubilerskiego w jednym z katowickich centrów handlowych ustalili, że złapany 30-latek utrzymywał kontakty z przestępcami zatrzymanymi w tej sprawie. Teraz śledczy sprawdzają jaki udział w tym włamaniu i kradzieży zegarków i wyrobów ze złota wartości 1 200 000 złotych miał mieszkaniec Katowic.

Powrót na górę strony