Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o potrójne morderstwo w areszcie

Data publikacji 21.02.2009

Na podstawie dowodów zgromadzonych przez Policję sąd zastosował areszt tymczasowy wobec podejrzanych o zamordowanie trojga mieszkańców miejscowości Siedliska-Bogusz w powiecie dębickim. W środę odkryto zwłoki tragicznie zmarłych w trzech budynkach stojących na uboczu wsi. Już po pięciu godzinach policjanci zatrzymali obu sprawców: 20-letniego Krzysztofa R. i 25-letniego Dawida P.

Sąsiadka i pracownica pomocy społecznej odkryły zwłoki zabitych kobiet. Ofiarami bandytów były osoby w zaawansowanym wieku: 78 i 72 lat. Policjanci interweniując w związku ze zgłoszeniem, dowiedzieli się, że od kilku dni sąsiedzi nie widzieli też mieszkającego w pobliżu 33-letniego mężczyzny. Wyłamali więc drzwi do jego domu. We wnętrzu znaleźli ciało 33-latka.

Śledztwo prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie pod nadzorem dębickiej prokuratury. W jego toku zabezpieczono bogaty materiał dowodowy. Nazajutrz po odkryciu zwłok policjanci znaleźli narzędzia zbrodni, siekierę i piłę motorową, którą wyłowili z rzeki. W obliczu zgromadzonych dowodów podejrzani przyznali się do morderstw. Wczoraj i dziś rano uczestniczyli w wizjach lokalnych przedstawiając śledczym swój udział w poszczególnych zabójstwach.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że bandyci nie mieli wspólników. Pozbawili życia swoje ofiary działając bardzo brutalnie. Motywem była chęć zysku. Domy splądrowali zabierając pieniądze, znaleźli łącznie 3600 zł.

Wczoraj i dziś podejrzanych doprowadzano do Sądu Rejonowego w Dębicy. Sąd podjął decyzje o zastosowaniu wobec obu mężczyzn najbardziej dolegliwego środka zapobiegawczego. Przez najbliższe 3 miesiące przebywać będą w areszcie tymczasowym. Grozi im kara dożywotniego więzienia.

Wcześniej o sprawie pisaliśmy tutaj >>

Powrót na górę strony