Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wozili pobitego człowieka w bagażniku

Data publikacji 22.02.2009

Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Iławy, którzy kilka dni temu pobili i okradli 22-letniego mężczyznę. Wobec zatrzymanych, sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu. O brutalne pobicie są także podejrzani dwaj młodzi mężczyźni zatrzymani przez policjantów z Susza. Sprawcy wtargnęli do domu mieszkańca tamtejszej gminy, dotkliwie pobili właściciela, a następnie siłą "zapakowali" go do bagażnika auta i wozili po pobliskiej okolicy.

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Iławy w wieku 19, 30 i 31 lat, którzy kilka dni temu na ul. Jasielskiej napadli na 22-letniego mężczyznę. Przy użyciu drewnianej pałki jeden ze sprawców zadał kilka ciosów w głowę i tułów pokrzywdzonego. Gdy mężczyzna przewrócił się, wszyscy trzej bili go i kopali. Napastnicy zabrali także należący do ofiary telefon komórkowy o wartości ponad 150 zł. Pokrzywdzony uwolnił się i zdołał uciec, w chwili gdy sprawcy chcieli zabrać kurtkę skórzaną, którą miał na sobie.

Zatrzymani przez iławskich policjantów Jarosław C. Tomasz S. i Dawid M. nie przyznali się do popełnienia przestępstwa rozboju. W tej sprawie złożyli wyjaśnienia. Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek tamtejszej policji i prokuratury zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Mężczyźni zostali odkonwojowani do Aresztu Śledczego w Iławie. Jarosław C. i Tomasz S. mają już za sobą "odsiadkę" w zakładzie karnym. Teraz za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

***

Policjanci z Susza zatrzymali dwóch sprawców rozboju dokonanego na mieszkańcu tamtejszej gminy. 19-letni Damian G. i 23-letni Marcin Z. podejrzani są o dokonanie kilku przestępstw. Policjanci postawili im zarzut wtargnięcia do cudzego domu, pobicia, a także zmuszania do określonego zachowania i kierowania gróźb karalnych.

Dotychczas ustalono, że mężczyźni ci wtargnęli do domu mieszkańca gminy Susz, dotkliwie pobili właściciela domu, a następnie siłą "zapakowali" go do bagażnika auta i wozili po pobliskiej okolicy. Następnie pobitego pozostawili, a sami odjechali. Policjanci ustalili również, że Damian G. i Marcin Z. grozili innej mieszkance gminy Susz popełnieniem przestępstwa na jej osobie. Za te czyny grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek tamtejszej policji i prokuratury, biorąc pod uwagę surową karę za popełnione przestępstwa oraz wielokrotną karalność zatrzymanych przez policjantów mężczyzn zdecydował o ich trzymiesięcznym aresztowaniu.

Powrót na górę strony