Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić kredyt

Data publikacji 22.02.2009

Ochoccy policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania wyłudzenia kredytu trzech mężczyzn. 25-letni Dawid M. na podstawie sfałszowanych dokumentów o zarobkach i zatrudnieniu chciał uzyskać kredyt w wysokości 13 tys. złotych. Wraz z nim zatrzymano jego dwóch wspólników 26- letniego Sławomira S. i 35-letniego Piotra D.

Policjanci uzyskali informację, że w jednym z banków na Ochocie ma dojść do wyłudzenia kredytu. Z wiedzy, którą posiadali wynikało, że mężczyzna ubiegając się o przyznanie kredytu, złożył sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Operacyjni podjęli obserwację banku i terenu przyległego. Około 11.45 zauważyli odpowiadającego rysopisem mężczyznę. W chwili, gdy wszedł do banku i zgłosił się do pracownika z informacją, że stawił się na podpisanie umowy kredytowej, został zatrzymany.

Okazało się, że w ręce policjantów wpadł 25-letni Dawid M., który chciał wyłudzić 13 000 złotych kredytu. Operacyjni zatrzymali jeszcze 26-letniego Sławomira S. i 35-letniego Piotra D., którzy przyjechali z Dawidem M. do banku. Wczoraj prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec całej trójki dozoru policyjnego.

Policjanci sprawdzają teraz, czy oszuści nie maja na swoim koncie podobnych przestępstw.

Powrót na górę strony