Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje kabli telekomunikacyjnych

Data publikacji 22.02.2009

Trzech mieszkańców podwołomińskich miejscowości zatrzymali policjanci z Pragi Północ. Mężczyźni wpadli w trakcie usiłowania włamania do studzienek telekomunikacyjnych i kradzieży kabla. Policjanci udowodnili im również włamanie sprzed dwóch dni, gdzie ukradli 450 metrów przewodów o wartości 7500 złotych. Każdy z mężczyzn usłyszał po dwa zarzuty i przyznał się do zarzucanych czynów.

Podczas nocnej służby kryminalni jadąc ulicą Płochocińską, dostrzegli zaparkowanego na wysepce autobusowej forda focusa. Siedziało w nim trzech mężczyzn. Po kilku minutach dwóch z nich wyszło do lasu, ciągnącego się wzdłuż obserwowanej ulicy. Wtedy policjanci postanowili zatrzymać kierowcę, którym okazał się mieszkaniec jednej z podwołomińskiej miejscowości 30-letni Paweł G. Kierując się po zostawionych na świeżym śniegu śladach, mundurowi trafili na kolejnego mężczyznę, w którym rozpoznali pasażera Pawła G. 21-letni Janusz J. także spod Wołomina miał przy sobie gumowe rękawiczki oraz latarkę. Idąc dalej po śladach, zauważyli dwa odśnieżone betonowe włazy do studzienek telekomunikacyjnych oraz leżącego w krzakach mężczyznę z brzeszczotem w ręku. Był nim również wywodzący się spod Wołomina 30-letni Sławomir B.

Trzej mężczyźni po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli po dwa zarzuty: kradzieży niemal 450 metrów przewodów telekomunikacyjnych na kwotę 7500 złotych oraz usiłowania kradzieży kabli. 30-letni Paweł G., 21-leni Janusz J. oraz 30-letni Sławomir B. przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze.

Powrót na górę strony