Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni weekend karnawału w Szczecinie

Data publikacji 22.02.2009

Dobiega końca ostatni weekend karnawału w 2009 r. Wielu szczecinian spędziło go bawiąc się na terenie miasta. Aby mieszkańcy mogli bezpiecznie korzystać z uroków karnawału szczecińska Policja minionej nocy przeprowadziła wzmożone działania kontrolno - prewencyjne.

W akcji pod kryptonimem "Bezpieczny karnawał 2009" brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. Ponadto współpracowali z nami mundurowi ze Straży Granicznej.

Działania trwały od sobotnich godzin wieczornych, a zakończyły się nad ranem w niedzielę. Ukierunkowane były przede wszystkim na zapewnienie porządku publicznego szczególnie w rejonach pubów oraz dyskotek, na eliminowaniu z ulic nietrzeźwych kierujących oraz na zapobieganiu popełniania przestępstw - w tym narkotykowych. Z tego też względu policjantom w wykonywaniu czynności pomagał pies wyszkolony do wyszukiwania środków odurzających.

Kiedy nad ranem dowodzący akcją podsumowywali jej wyniki mogli stwierdzić, że noc minęła spokojnie, choć nie obyło się bez policyjnych interwencji. Funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 272 osoby, nałożyli 35 mandatów na ogólną kwotę 3050 zł. I tak przykładowo: w czterech przypadkach chodziło o zakłócanie spokoju i porządku publicznego, w dwóch o zanieczyszczanie miejsc publicznych. Trzy osoby spożywały alkohol w sytuacjach zabronionych przepisami.

Policjanci zatrzymali dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości oraz jednego, który za "kółkiem" usiadł po zażyciu narkotyków. W tych przypadkach będą prowadzone postępowania przygotowawcze, a sprawcy tego typu przestępstw od powiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Tej samej nocy zatrzymano także sprawcę uszkodzenia kasownika w tramwaju jadącym ulicą Bohaterów Warszawy. Straty oszacowano na 1500 złotych. Dwudziestoletniemu mężczyźnie za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony