Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiali banknoty 50 zł

Data publikacji 22.02.2009

Policjanci z Komisariatu w Nowogardzie zatrzymali 4 mężczyzn, którzy podrabiali i wprowadzali do obiegu banknoty 50 zł. Jednemu z nich grozi kara pozbawienia wolności nawet do 25 lat, pozostałym do lat 10.

Do zatrzymania doszło w piątek 20 lutego. Policjanci z Komisariatu w Nowogardzie uzyskali informację, że w sklepie spożywczym w jednej z pobliskich wiosek pojawiły się podrobione banknoty o nominale 50 zł. Na miejscu okazało się, że faktycznie w utargu znajdują się dwa banknoty, których wygląd każe przypuszczać że mogą być podrobione. Dwóch mężczyzn, którzy zapłacili w sklepie podrobionymi banknotami dobrze znała właścicielka sklepu. Jeden z nich kupił w sklepie maślankę, makrelę, piwo, a także uregulował dług w sklepie natomiast drugi kupił wina.

Policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą 4 mężczyzn. Dawida N. - lat 20, Mariusza N. - lat 32, Kamila G. - lat 22 oraz Adama M. - lat 24. W mieszkaniu jednego z nich znaleziono sprzęt służący do podrabiania banknotów 50 zł.  Mężczyźni wpadli na pomysł, aby podrobić pieniądze w piątek. W tym celu  zeskanowali przy użyciu komputera i skanera banknot o nominale 50 zł, a następnie wydrukowali go na drukarce atramentowej. Takich 'podróbek' wykonali 3 sztuki. Wykorzystali do tego papier z bloku rysunkowego. Policjanci z Komisariatu w Nowogardzie zabezpieczyli wszystkie 3 podróbki, a także komputer i wielofunkcyjne urządzenie służące do skanowania i kopiowania.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn w piątek obchodził urodziny i prawdopodobnie w ten sposób postanowili znaleźć środki finansowe na uroczystość. W chwili zatrzymania  byli pijani. Adam M - miał 2,16 promila alkoholu w organizmie, Mariusz N - 2,85 promila, a Kamil G - 0,57 promila. Po wytrzeźwieniu przedstawiono im zarzuty podrabiania i wprowadzenia do obiegu banknotów o nominale 50 zł.

Policjanci z Komisariatu w Nowogardzie wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Trójce zatrzymanych grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, a  czwartemu nawet do lat 25.

Powrót na górę strony