Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie w świetokrzyskim na półmetku

Data publikacji 23.02.2009

Już od tygodnia, w województwie świętokrzyskim trwają ferie zimowe. Policjanci dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo w miejscach wypoczynku najmłodszych. W ciągu tygodnia funkcjonariusze skontrolowali 46 autokarów, jadących z dziećmi na zimowiska. Uczestniczyli także w spotkaniach z młodzieżą, a razem z najmłodszymi brali udział w zimowych zabawach, ucząc ich jak bezpiecznie spędzać wolny czas.

W trakcie pierwszego tygodnia ferii, mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci skontrolowali 46 autokarów. Przypominamy, że zawsze można zadzwonić pod nr telefonu 997 i poprosić o taką kontrolę.

Sekcją ruchu drogowego Policji w Kielcach współpracuje z okręgową stacją kontroli pojazdów "SPEED CAR" , która to wykonuje badania stanu technicznego autokarów wyjeżdżających z dziećmi i młodzieżą na zorganizowany wypoczynek. Kontrole wykonywane są w terminie 13.02.2009 - 01.03.2009 ( od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 21.00; w soboty w godz. 8.00 - 20.00 i niedzielę w godz. 9.00 - 14.00) za symboliczną opłatą w wysokości 1 złotych.

Okres ferii zimowych to doskonała okazja, aby przypomnieć dzieciom o zasadach bezpieczeństwa. Jeszcze przed feriami, zakończone zostały konkursy plastyczne o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W poszczególnych powiatach dzieci otrzymały już nagrody i wyróżnienia za swoje prace.

W czasie pierwszego tygodnia ferii policjanci uczestniczyli w licznych spotkaniach z dziećmi. Przy każdej takiej okazji starali się utrwalić dzieciom wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a nagrodami w licznych konkursach starali się zmotywowały ich do zdobywania tej wiedzy.

Niestety, nie wszystkie dzieci wyjechały na zimowiska. Dla nich Policja przygotowała, wspólnie z samorządami i organizacjami społecznymi, szereg atrakcji. Były to wspólne wycieczki, konkursy sportowe, turnieje, szkółki nauki jazdy na sankach, rowerach i łyżwach. W ten sposób, przez zabawę policjanci, chcieli nauczyć najmłodszych, jak spędzać wolny czas, aby zabawa na podwórku bądź w domu była bezpieczna.
W pierwszy weekend ferii świętokrzyscy policjanci wraz z Radiem Kielce spędzali czas z dziećmi na lodowisku. Podczas spotkania mundurowi rozdawali łyżwiarzom elementy odblaskowe, prowadzili również konkursy z zakresu wiedzy prewencyjnej oraz udzielali porad jak bezpiecznie spędzać ferie w domu i poza nim, a w szczególności jak bezpiecznie korzystać z lodowiska i bawić się na śniegu. Policjanci na łyżwach wzbudzali ogromne zainteresowanie. W tym dniu wszyscy mogli "pościgać się " na lodowisku ze stróżami prawa, nie otrzymując mandatów za przekroczenie prędkości.

 

Powrót na górę strony