Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał zainteresowanych dotacjami unijnymi

Data publikacji 23.02.2009

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 46-letni mężczyzna, podejrzany o wyłudzenie 200 tys. złotych. Jak ustalili policjanci, sprawca oszukiwał przedsiębiorców pod pretekstem opracowania wniosku o pozyskanie środków z Unii Europejskiej. Oszust trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze sekcji do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 46-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, podejrzanego o wyłudzenie od kilku osób 200 tys. złotych. Sprawca oferował przedsiębiorcom pomoc w opracowaniu wniosków o pozyskanie środków z Unii Europejskiej - wnioski te jednak nie spełniały wymogów formalnych. Jak ustalili policjanci, w ten sposób zostało oszukanych co najmniej 7 osób, każda z nich przekazała od 10 do 100 tys. złotych.

Wśród oszukanych znalazł się mężczyzna, prowadzący firmę zajmującą się usługami leśnymi. Postanowił rozszerzyć swoją działalność gospodarczą. Do tego celu niezbędny był zakup maszyny do wyrębu drzewa o wartości blisko 600 tys. złotych. Pomoc w sporządzeniu wniosku o dotacje unijne zaoferował właśnie 46-latek.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z tą sprawą. Podejrzewają, że oszukanych w ten sposób osób jest więcej.

Sprawca trafił na 3 miesiące do aresztu. Za oszustwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.66 MB)

Powrót na górę strony