Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali odszkodowania komunikacyjne

Data publikacji 23.02.2009

Policjanci z CBŚ zatrzymali 6 kolejnych osób, które związane są ze sprawą wymuszania odszkodowań komunikacyjnych. W sumie liczba osób podejrzanych w tej sprawie wzrosła do 60. Są wśród z nich rzeczoznawca, agent ubezpieczeniowy, właściciele warsztatów, którzy w ciągu kilku ostatnich lat, pozorując stłuczki samochodowe wyłudzali odszkodowania z tytułu ubezpieczeń OC i AC.

Sprawa związana z wyłudzeniami odszkodowań komunikacyjnych z tytułu ubezpieczeń OC i AC rozwija się. Już teraz wiadomo, że w przestępczy proceder zaangażowanych było co najmniej 60 osób - tylu właśnie podejrzanych jest w tej sprawie. Dwunastu z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Usłyszeli oni liczne zarzuty, w tym oszustw, wyłudzania poświadczenia nieprawdy, fałszowania dokumentacji oraz korumpowania funkcjonariuszy publicznych i pracowników towarzystw ubezpieczeniowych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie wartości ok. 800 tysięcy złotych.

Wśród podejrzanych są: rzeczoznawca, agent ubezpieczeniowy, właściciele warsztatów samochodowych. Grupa przestępcza działa przez kilka lat. Jej członkowie sfingowali setki stłuczek samochodowych wyłudzając w ten sposób ogromne kwoty. Przykładowo, przy fikcyjnej kolizji, w której udział brały 3 samochody, mogli wyłudzić nawet ok. 60 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa i w najbliższym czasie przewidywane są kolejne zatrzymania.
 

Powrót na górę strony