Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli po trzech dniach

Data publikacji 23.02.2009

Policjanci ze Słupcy w ciągu 3 dni ustalili i zatrzymali dwóch sprawców napadu na właściciela posesji w Ługach pod Powidzem. Napastnicy w nocy, ubrani w kominiarki pobili i okradli swoją ofiarę. Grozi im do 12 lat więzienia.

Nocą, 18 lutego, dwóch mężczyzn ubranych na czarno i w kominiarkach na głowach obserwowało jedną z prywatnych posesji w miejscowości Ługi. Mężczyźni znali swoją ofiarę i jej zwyczaje. Wiedzieli, że mężczyzna, na którego chcieli napaść, będzie miał przy sobie sporą sumę pieniędzy. W odpowiednim momencie napastnicy wybiegli z lasu, napadli na mężczyznę, bili go i kopali, po czym zabrali mu 9 tys. zł. i uciekli .

Policjanci, którzy po otrzymaniu zgłoszenia przyjechali na miejsce, przystąpili do szczegółowych oględzin miejsca napadu. Zabezpieczono ślady, a pies tropiący wskazał kierunek, w którym udali się sprawcy. Kryminalni ze Słupcy i policjanci ze Strzałkowa rozpoczęli śledztwo. Aby znaleźć napastników przyjęto kilka roboczych wersji .

Po trzech dniach wytypowano i zatrzymano dwóch młodych mężczyzn. Grzegorz K. lat 23 i Tomasz M. lat 22 przyznali się do napadu. Odzyskano również skradzione przez nich pieniądze. Sąd aresztował zatrzymanych. Grozi im kara do 12 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony