Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po 15 minutach zatrzymali sprawcę napadu

Data publikacji 23.02.2009

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o napad na placówkę pocztową. Policjantom zatrzymanie sprawcy napadu zajęło tylko 15 minut od momentu zgłoszenia.

Do jednego z urzędów pocztowych w Legnicy wszedł mężczyzna z kapturem na głowie i twarzą owiniętą szalikiem. Zagroził urzędniczce przedmiotem przypominającym broń palną i kazał zapakować wszystkie pieniądze do reklamówki. Kobieta włączyła alarm, co spowodowało ucieczkę bandyty.

W trakcie podjętych natychmiast po napadzie działań jeden z patroli Policji zauważył mężczyznę, odpowiadającego rysopisem sprawcy napadu. Na widok radiowozu mężczyzna próbował uciec. Został szybko zatrzymany.

Okazał się nim 24- letni mieszkaniec Rudnej. Policjanci udowodnili mężczyźnie napad na placówkę poczty oraz ustalili okoliczności zdarzenia. Następnie w miejscu zamieszkania funkcjonariusze zatrzymali wspólnika do napadu – 18-letniego legniczanina. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli zapalniczkę o kształcie pistoletu. Obaj mężczyźni osadzeni zostali w policyjnym areszcie.

Za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony