Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Ostatki 2009"

Data publikacji 23.02.2009

1545 skontrolowanych kierujących, zatrzymanych 31 nietrzeźwych, nałożonych 300 mandatów karnych na kwotę ponad 70 tys. złotych, zabezpieczonych 13 praw jazdy i sporządzone 2 wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego, to efekty działań pod kryptonimem "Ostatki 2009" przeprowadzonych przez policjantów ruchu drogowego KSP w Warszawie w dniach 19-22 lutego.

Jak dowodzą statystyki liczba zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących jak i sama liczba nietrzeźwych kierowców, w dniach najbardziej popularnych imienin lub świąt osiąga niepokojąco wysoki poziom. W 2008 roku tylko na terenie Warszawy, zatrzymanych zostało 1968 nietrzeźwych kierujących.

Dlatego też w wydziale ruchu drogowego komendy stołecznej Policji zaplanowano od 19 do 22 lutego działania prewencyjno-kontrolne. Działania te, rozpoczęły się wieczorem 19 lutego i trwały do dzisiejszego poranka. Policjanci kontrolowali kierujących w rejonach lokali gastronomicznych, pubów i dyskotek. Głównym celem działań było sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierowców często powracających z ostatkowych imprez. Policjanci przy użyciu elektronicznych urządzeń pomiarowych sprawdzali trzeźwość kierujących.

W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 1545 kierujących, zatrzymali 31 nietrzeźwych, nałożyli 300 mandatów na kwotę ponad 70 tys. złotych, zatrzymali 13 praw jazdy i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego.

Dzisiaj rano policjanci ruchu drogowego przeprowadzili również akcję "Trzeźwy poranek". Na ul. Puławskiej przy ul. Jagielskiej skontrolowali 132 kierujących. Niestety i tym razem nie obyło się bez nieprawidłowości. 36-letni Wojciech K. kierujący peugeotem miał w organizmie 0,3 promila alkoholu. Za swój brak odpowiedzialności poniesie konsekwencje prawne.
 

Powrót na górę strony