Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka woziła synów na włamania

Data publikacji 23.02.2009

Policjanci z Ludwina zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do 10 domków letniskowych na pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu lubartowskiego: dwaj bracia oraz ich kolega, w wieku 16-17 lat. Jak się okazało, w przestępczym procederze pomagała im matka, która woziła synów na włamania.

W styczniu i na początku lutego b.r. policjanci z Ludwina zostali zaalarmowani o włamaniach do domków letniskowych w miejscowości Jagodno. Jak ustalili policjanci sprawcy włamali się i okradli 10 domków. Ich łupem padł sprzęt AGD, RTV oraz inne wartościowe przedmioty. Łączna wartość strat została wyceniona przez pokrzywdzonych na kwotę około 2 tys. złotych.


Policjanci rozpoczęli typowania sprawców. Zebrane informacje wskazały na trzech mieszkańców powiatu lubartowskiego. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Sprawcami okazali się bracia 17-letni Radosław i 16-letni Łukasz N. oraz 17-letni Rafał G. Mężczyźni zostali zatrzymani przed kilkoma dniami. Przyznali się do włamań.

Policjanci odzyskali część zrabowanych łupów. Funkcjonariusze znaleźli je ukryte w lesie oraz w ich miejscu zamieszkania. To jednak nie jedyne ustalenia stróżów prawa. Okazało się, że w przestępczym procederze sprawcom pomagała matka braci, która sama woziła ich samochodem na włamania.

Dwaj pełnoletni zatrzymani podpisywać będą listę osób dozorowanych. Trzeci – nieletni stanie przed sądem rodzinnym. Matka dwójki sprawców –Renata N. dobrowolnie poddała się karze.

 

Powrót na górę strony