Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje samochodów

Data publikacji 23.02.2009

Świdwińscy policjanci zatrzymali 21 – letniego Przemysława Ś. Mężczyzna próbował ukraść samochód marki Audi A6. Na skutek zwarcia instalacji elektrycznej pojazd spłonął. Policjanci z Połczyna zatrzymali natomiast 33– letniego Jarosława P., który ukradł pojazd marki Volkswagen Passat. Obu mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło ubiegłej nocy w Świdwinie. Spaleniu uległ samochód marki Audi A6 wartości około 70 tys. zł. Pożar powstał na skutek zwarcia instalacji elektrycznej, do którego doszło po tym jak 21 – letni mieszkaniec powiatu łobeskiego próbował ukraść samochód. Przemysław Ś. zdemontował przewody elektryczne jednak próbując odpalić silnik pojazdu spowodował spięcie, a następnie zapalenie się samochodu.


Mężczyzna został zatrzymany po krótkim pościgu przez policjantów świdwińskiej komendy. Złodzieja zauważył właściciel samochodu. Powiadomił Policję podając dokładny rysopis sprawcy. Po zatrzymaniu Przemysław Ś. usłyszał zarzut usiłowania kradzieży samochodu. Mężczyzna podpisywał będzie listę osób dozorowanych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży volkswagena doszło w minioną sobotę w godzinach popołudniowych. Dyżurny komisariatu w Połczynie Zdroju został powiadomiony o porzuconym w pobliżu Rąbina samochodzie marki Volkswagen Passat. Pojazd miał wybitą jedną z bocznych szyb co wskazywało, że mógł zostać skradziony. Na miejsce natychmiast skierowano patrol Policji. Mundurowi szybko ustalili sprawcę tego czynu. Dotarli także do właściciela pojazdu. Mężczyzna nie zdołał jeszcze zauważyć braku samochodu. Sprawcą kradzieży okazał się 33 - letni Jarosław P. W chwili zatrzymania był pijany. W jego odzieży policjanci znaleźli jeszcze okruchy szkła z
wybitej w pojeździe szyby.

Jarosław P. odpowie za krótkotrwałe użycie samochodu, wybicie szyby bocznej oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 10 lat pozbawiania wolności.

 

Powrót na górę strony