Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od dłuższego czasu znęcał się nad matką

Data publikacji 23.02.2009

Spał z trzema nożami pod poduszką i straszył matkę, że ją zabije. Bił ją i znęcał się nad nią od sierpnia 2007 roku. 26-letni Sebastian Z. trafił za to na trzy miesiące do aresztu. Za znęcanie grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W południe na zlecenie radiooperatora stołecznego stanowiska kierowania policjanci z Pragi Północ pojechali do jednego z mieszkań przy Placu Hallera. Zgłoszenie dotyczyło awantury domowej. Na miejscu zastali zgłaszającą oraz jej syna.

Policjanci podczas interwencji od razu dostrzegli na twarzy kobiety liczne siniaki, otarcia naskórka i obrzęk lewego oka. W rozmowie z pokrzywdzoną ustalili, że posiada ona inne obrażenia na ciele, które powstały podczas walki, którą przed chwilą stoczyła z synem. Mundurowi widząc agresywne zachowanie mężczyzny i trzy noże w zasięgu jego ręki, obezwładnili go.

Pijany 26-letni Sebastian Z. najpierw trafił do izby wytrzeźwień, a na drugi dzień po wysłuchaniu zarzutu znęcania się nad matką od sierpnia 2007 roku do lutego 2009 na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna groził matce pozbawieniem życia, bił i kopał po całym ciele. Pastwił się nad kobietą, przypalał ją papierosami, dusił rękoma i paskiem, ciągnął za włosy oraz wielokrotnie kaleczył jej ciało nożami. Kobieta doznała stłuczenia głowy, rąk i nóg oraz złamania żeber.

Za znęcanie się nad matką Sebastianowi Z. grozi kara do pięciu lat więzienia.
 

Powrót na górę strony