Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Arsenał w mieszkaniu

Data publikacji 24.02.2009

Szczecińscy policjanci zatrzymali Roberta S. - mieszkańca Pomorzan. Mężczyzna miał w domu arsenał broni i amunicji, na którą nie miał zezwolenia. Ponadto zarzuca mu się, że z okna swojego mieszkania strzelał z wiatrówki, o czym zaalarmowała funkcjonariuszy jedna z przechodzących chodnikiem osób.

Policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie od mieszkanki dzielnicy Pomorzany o tym, że idąc ulicą Budziszyńską w pewnym momencie usłyszała kilka wystrzałów. Zorientowała się, że strzały padły z okna jednego z mieszkań bloku mieszczącego się przy w/w ulicy.

Na miejsce niezwłocznie pojechali mundurowi. Zgłaszająca wskazała okna skąd padły strzały. We wskazanym mieszkaniu jednak nikt nie otwierał drzwi. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Straży Pożarnej i podjęto decyzję o wyważeniu drzwi mieszkania. Przebywający w środku mężczyzna był sam. W pierwszych chwilach ukrywał się przed policjantami, przykrył się kołdrą i udawał że śpi. Niczego nie chciał wyjaśniać. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze odnaleźli całkiem pokaźny arsenał broni i amunicji. Policjanci zabezpieczyli w sumie: wiatrówki, 2 sztucery, 3 rewolwery, broń sygnałową, dwie kusze, 44 sztuki amunicji sportowej oraz 16 sztuk myśliwskiej.

W trakcie wykonywanych czynności ustalono, że kilka dni wcześniej z okna tego samego mieszkania również miały padać strzały. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Wówczas nikt nie informował Policji o zdarzeniu.

Z zebranego dotychczas materiału dowodowego wynika, że Robert S. nie posiada pozwolenia na broń, która w świetle przepisów takiego pozwolenia wymaga.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: za narażenie innej osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia, za co kodeks karny przewiduje 8 lat więzienia.

45-letni Robert S. podpisywał będzie listę osób dozorowanych.

Film Arsenał broni w mieszkaniu


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Arsenał broni w mieszkaniu (format flv - rozmiar 1.65 MB)

Powrót na górę strony