Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany lekarz przyjmował pacjentów i jeździł autem

Data publikacji 24.02.2009

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 42-letniemu Piotrowi K, który nietrzeźwy kierował samochodem. Chwilę wcześniej mężczyzna, który jest lekarzem przyjmował pacjentów pomimo tego, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialny medyk odpowie za kierowanie po alkoholu i zapłaci grzywnę.

Wczoraj o 10. policjanci zostali poinformowani, że w przychodni w Parchowie jeden z lekarzy przyjmujących pacjentów jest nietrzeźwy. Gdy funkcjonariusze przyjechali do ośrodka zdrowia lekarza już nie było w gabinecie. Pielęgniarka poinformowała, że medyk zakończył już swój dyżur i wyszedł z pracy.

Policjanci odjeżdżając spod ośrodka zdrowia zauważyli renault clio, którym kierował wspomniany lekarz. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli na ul. Kartuskiej.
Oczywiście przypuszczenia pacjentów potwierdziły się. Okazało się, że 42-letni Piotr K. był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

Piotr K. przyznał, że od 8.00 do 10.00 był w przychodni i w tym czasie przyjmował pacjentów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za podjęcie czynności zawodowych w stanie po użyciu alkoholu grozi grzywna.

Powrót na górę strony