Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współpraca Policji polskiej i czeskiej

Data publikacji 24.02.2009

W ramach międzynarodowej współpracy policji polskiej i czeskiej, funkcjonariusze z komendy powiatowej Policji w Zgorzelcu od 20.02.2009 r. pełnią wspólne służby patrolowe w czasie działań zabezpieczających Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Libercu (Republika Czeska).

Policjanci polscy odbyli w tym celu w Czechach specjalne przeszkolenie dotyczące, czeskich przepisów w ruchu drogowym (różnic w tych przepisach w stosunku do polskich) oraz użycia środków przymusu bezpośredniego.

Policjanci na drogach dbają przede wszystkim o bezpieczeństwo kibiców udających się na imprezę sportową, jak również informują gdzie należy się zgłosić w przypadkach, gdy potrzebna będzie pomoc. Służbę wraz z czeskimi policjantami pełni 6 umundurowanych funkcjonariuszy z sekcji ruchu drogowego i sekcji prewencji. Do tego celu wykorzystują dwa oznakowane zgodnie w wymogami unijnymi radiowozy marki Land Rover. Obecność polskich policjantów jest dla polskich kibiców miłym zaskoczeniem. Działania czeskich policjantów wspierają również funkcjonariusze z Niemiec. Wspólne służby z czeskimi kolegami, będą pełnione do zakończenia Mistrzostw Świata.
 

Powrót na górę strony