Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XIX wieczny obraz sprzedali za 5 złotych

Data publikacji 24.02.2009

Zabytkowy XIX-wieczny obraz, dla dwóch sprawców kradzieży, stanowił wartość tylko 5 złotych. Po zatrzymaniu przez policjantów okazało się, że ukradli również XV-wieczną drewnianą figurkę. Ponieważ nie mogli na nią znaleźć kupca, porzucili ją. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem, za co grozi im nawet do 5 lat więzienia.

Policjanci otrzymali informację, że do Klasztoru Redemptorystów w Bardzie przyszedł mężczyzna i stwierdził, że kupił obraz, który prawdopodobnie znajdował się w muzeum klasztoru. Konserwator zabytków potwierdził, że obraz ten ma wartość historyczną, pochodzi z XIX wieku i winien znajdować się w muzeum. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności w jakich mężczyzna wszedł w posiadanie dzieła. Wtedy również okazało się, że z pomieszczeń muzealnych zginęła XV wieczna drewniana figurka.

Policjanci bardzo dokładnie przeanalizowali posiadane informacje. Na ich podstawie wytypowali i zatrzymali dwóch 27-letnich mieszkańców Barda podejrzanych o kradzież. Sprawcy zabytki zabrali z muzealnego korytarza. Ciekawostką jest fakt, że dwa dzieła sztuki zginęły i nikt się nie zorientował, do momentu aż zgłosił się "nowy właściciel".

Policjanci udowodnili mężczyznom kradzież XIX-wiecznego obrazu i XV-wiecznej drewnianej figurki. Jak ustalili funkcjonariusze sprawcy po kradzieży sprzedali obraz napotkanemu mężczyźnie za 5 złotych. Natomiast figurka została przez nich porzucona. Twierdzili, że nikt nie chciał jej kupić więc się jej pozbyli.

Zatrzymani za swój czyn odpowiedzą przed sądem, za co grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

 

Film XIX wieczny obraz sprzedali za 5 złotych


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik XIX wieczny obraz sprzedali za 5 złotych (format flv - rozmiar 1.3 MB)

Powrót na górę strony