Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy małżonek zatrzymany

Data publikacji 24.02.2009

31-letni mężczyzna odpowie za kradzież auta i przyjęcie okupu w wysokości 3000 złotych za zwrot samochodu… swojej żony. Porachunki pomiędzy małżonkami nie raz zaskakiwały. Tym razem mąż, aby odzyskać pieniądze, ukradł żonie samochód, a potem zażądał okupu za jego zwrot. Gdyby nie czujność policjantów, udział mężczyzny w przestępstwie nigdy nie wyszłaby na jaw.

22 stycznia 2009 roku do komendy powiatowej Policji w Łęczycy przyszła 28-letnia mieszkanka powiatu łęczyckiego. Zgłosiła kradzież swojego bmw ze stacji benzynowej. Po upływie niespełna dwóch tygodni właścicielka odzyskała swój pojazd, ale wcześniej zapłaciła okup. Złodzieje kontaktowali się z nią za pomocą sms-ów, wydając jej polecenia. Z wiadomości tekstowych wynikało, że samochód jest zaparkowany na jednej z ulic w Łodzi i tam czeka na odbiór. W zamian trzeba było jednak zapłacić 3000 złotych.

Scenariusz przekazania dokładnie opracowano. Kobieta pojechała wraz z mężem do Łodzi. Jej zadaniem było dotrzeć na wskazaną ulicę, gdzie miało stać bmw, a będąc na miejscu – dać znać mężowi, że wszystko jest w porządku. Ten miał przekazać okup złodziejom.

Po fakcie zadowolona właścicielka bmw powiadomiła Policję, że odzyskała samochód. Kryminalni nie dali jednak za wygraną. Wielogodzinna analiza doprowadziła ich do sprawcy. Okazał się nim – ku zaskoczeniu policjantów – 31-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu łęczyckiego, a jednocześnie… mąż pokrzywdzonej.

Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz przyjęcia okupu. 31-latek przyznał się do przestępstwa. Wyjaśniał, że małżonka była mu winna pieniądze i w taki sposób chciał je odzyskać. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za przyjęcie okupu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności

Powrót na górę strony