Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycone nielegalne papierosy i alkohol

Data publikacji 24.02.2009

Policjanci z Łodzi zabezpieczyli ponad 36. tys. paczek nielegalnych papierosów i prawie 700 litrów alkoholu o wartości ponad 300 tys. złotych. Nielegalny towar miał trafić na Bałucki Rynek. W ręce stróżów prawa trafili dwaj hurtownicy. Funkcjonariusze zlikwidowali kilka magazynów do których trafiał nielegalny towar. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 3690 zł.

Policjanci z Łodzi kontrolując łódzkie targowiska regularnie trafiali na stoiska, na których oferowano do sprzedaży nielegalny alkohol i papierosy. Z ustaleń stróżów prawa wynikało, że towar na wszystkich stoiskach ma to samo źródło pochodzenia. Kilka tygodni pracy doprowadziło do ustalenia mężczyzny zajmującego się dostawami oraz jego pomocnika. Funkcjonariusze potwierdzili, że 40-letni łodzianin, który kierował przestępczym biznesem dysponował szeregiem mniejszych i większych magazynów w okolicy Bałuckiego Rynku. Były to wynajęte garaże, komórki i inne podobne pomieszczenia. Tam trafiały duże transporty. Następnie z tych „magazynów” systematycznie uzupełniano towar na stoiskach.

Wczoraj policjanci zorganizowali zasadzkę. Gdy około godziny 18:00 została przywieziona kolejna partia nielegalnego towaru stróże prawa wkroczyli do akcji. W trakcie rozładunku zatrzymany został 40-letni szef nielegalnego biznesu i jego 29-letni pomocnik. Obaj są mieszkańcami Łodzi. 40-latek w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa.

W trakcie przeszukań samochodów i pomieszczeń, którymi dysponowali zatrzymani policjanci zabezpieczyli ponad 36 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, prawie 700 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia oraz 25 butelek alkoholu z etykietami w języku rosyjskim. Łączna wartość zabezpieczonego towaru wynosi nie mniej niż 300 tys. zł. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli 3690 zł. Obaj zatrzymani usłyszą zarzuty posiadania w celu wprowadzenia do obiegu papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Powrót na górę strony