Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzelał policyjny radiowóz

Data publikacji 24.02.2009

Za czynną napaść na policjantów odpowie 22-letni mieszkaniec gm. Deszczno. Pijany mężczyzna miał zamiar strzelać do ludzi z wiatrówki, a podczas zatrzymania ostrzelał policyjny radiowóz.

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny komendy miejskiej w Gorzowie przyjął zawiadomienie od mieszkańca gminy Deszczno. Dzwoniący zaalarmował policję o tymi, że młody mieszkaniec jednej z podgorzowskich miejscowości, będąc pod wpływem alkoholu, wyszedł z domu twierdząc, że jest zdenerwowany i idzie postrzelać do ludzi. 22-latek miał przy sobie wiatrówkę i pełne kieszenie ołowianej amunicji.

Policjanci ustalili gdzie znajdował się mężczyzna. Kiedy przybyli na miejsce 22-latek widząc radiowóz ukrył się za rogiem budynku. Z tej pozycji zaczął strzelać do policyjnego samochodu uszkadzając jego maskę. Celował również w stronę samych policjantów. Oddał kilka strzałów, jednak chybił. Po tym zaczął uciekać w stronę lasu.

Po chwili napastnik został obezwładniony. 22-letniemu Mateuszowi D. policjanci odebrali wiatrówkę, po czym mężczyzna trafił do gorzowskiej komendy. Tutaj okazało się, że młodzieniec miał prawie 2,5 promila alkoholu. Dzisiaj, po wytrzeźwieniu, będzie możliwe przeprowadzenie dalszych czynności z zatrzymanym.

Mateusz D. usłyszy zarzut dokonania czynnej napaści na interweniujących policjantów z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Za tego rodzaju przestępstwo przewidziana jest kara od roku do 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony