Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnalezione na drugim końcu kraju

Data publikacji 24.02.2009

Wczoraj wieczorem zaniepokojeni rodzice zgłosili zaginięcie dwóch 13-latek. Rano dziewczęta powiedziały, że wychodzą do szkoły, ale tam nie dotarły. Poszukiwania przyniosły rezultat. Jeszcze tej nocy policjanci odnaleźli je prawie 600 kilometrów dalej w motelu w Rabce. Pojechały na drugi koniec kraju w odwiedziny do chłopaka poznanego przez Internet. Rodzice odbiorą je z placówki wychowawczo – opiekuńczej w Krakowie.

Wczoraj wieczorem zaniepokojeni rodzice dwóch nastolatek z Knyszyna zgłosili policjantom z Moniek zaginięcie dzieci. 13-latki, jak co dzień, wyszły rano do szkoły, ale tam nie dotarły. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Sprawdzane były różne miejsca, gdzie mogły przebywać. Jeden z tropów wiódł do oddalonej o kilkaset kilometrów Rabki. Tam miał mieszkać 16-latek, z którym kilka miesięcy wcześniej dziewczęta nawiązały kontakt za pomocą popularnego komunikatora internetowego. Policjanci z Podlasia szybko skontaktowali się z kolegami z województwa małopolskiego. To był strzał w przysłowiową dziesiątkę. Tuż przed godziną 22:00 obie dziewczyny zostały odnalezione w towarzystwie poznanego przez Internet kolegi w restauracji jednego z moteli w Rabce.

13-latkom nic się nie stało, były całe i zdrowe. Ten wypad na drugi koniec kraju miał być ich zdaniem tylko koleżeńską wizytą. Na miejsce dotarły autobusami kilkakrotnie przesiadając się po drodze. Przy okazji wyszło na jaw, że jedna z nich na okoliczność wycieczki "dodała sobie lat" przerabiając datę urodzenia w legitymacji szkolnej.

Obie trafiły pod opiekę personelu Interwencyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej dla Dziewcząt w Krakowie, będą tam czekały do czasu, aż zostaną odebrane przez rodziców.


 

Nagranie audio Mówi podinsp. Jacek Dobrzyński z podlaskiej Policji

Pobierz plik Mówi podinsp. Jacek Dobrzyński z podlaskiej Policji (format mp3 - rozmiar 1011.88 KB)

Powrót na górę strony