Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana linia produkcyjna spirytusu

Data publikacji 24.02.2009

Ponad 150 litrów spirytusu, etykiety, zakrętki, butelki i odczynniki służące do produkcji alkoholu to bilans akcji policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości związanej z nielegalną produkcją i odkażaniem alkoholi. Policjanci zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy: Sergieja K. (l. 30) i Galinę Y. (l. 27). Dowody zabrano do depozytu, a właścicieli rozlewni do aresztu. „Wytwórcom” grozi nawet rok więzienia za nielegalny proceder.

Policjanci zwalczający przestępczość akcyzową, sukcesywnie uszczuplają szeregi wytwórców nielegalnie rozlewanego spirytusu. Tym razem trop zawiódł policjantów w okolice Dębego Wielkiego. W jednej z gminnych miejscowości pojawili się obywatele Ukrainy, którzy w wynajętym domu mieli produkować nielegalny spirytus. Policjanci postanowili sprawdzić tą informację.

Akcję zaplanowano na wczorajszy wieczór. Policjanci dokładnie sprawdzili całą okolicę. Wejście do domu, całkowicie zaskoczyło kobietę i mężczyznę, którzy pilnowali linii produkcyjnej. Byli to obywatele Ukrainy: 30-letni Siergiej K. i 27-letnia Galina Y.

Przedmioty, które policjanci znaleźli w tym domu świadczyły o produkcji spirytusu na wielką skalę: dziesiątki butelek, zakrętek, zwojów z etykietami, pojemniki z alkoholem, puste butelki i chemiczne odczynniki. W sumie na miejscu zabezpieczono ponad 150 litrów gotowego wyrobu.

Cudzoziemcy trafili do aresztu, a dowody świadczące o zakazanym procederze do policyjnego depozytu. Siergiej K. i Galina Y. w ciągu najbliższych godzin usłyszą zarzut nielegalnej produkcji alkoholu. Siergiejowi K. i Galinie Y. grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet rok pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony