Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli papierosy bez akcyzy

Data publikacji 24.02.2009

Policjanci z Rypina, sprawdzając samochód zatrzymany do kontroli, ujawnili i zabezpieczyli blisko 2200 paczek nielegalnych papierosów. Mężczyzna działał na szkodę Skarbu Państwa nie płacąc podatku akcyzowego. Usłyszy on zarzuty za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego.

Dzisiaj w nocy patrolujący teren Rypina policjanci zauważyli jadący ulicą Warszawską samochód marki Peugeot 307. Zatrzymali pojazd do kontroli.Mundurowi znaleźli znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy popakowane były w pakiety po dziesięć paczek i owinięte taśmą bezbarwną. Leżały poukładane w bagażniku pojazdu oraz w miejscu przeznaczonym na koło zapasowe. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w samochodzie łącznie znajduje się 2180 paczek.

Towar został zabezpieczony w komendzie, natomiast mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna nie płacąc podatku akcyzowego w wysokości prawie 14 tysięcy złotych działał na szkodę Skarbu Państwa. Usłyszy on zarzuty za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego.
 

Powrót na górę strony