Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywi policjanci zatrzymani

Data publikacji 24.02.2009

Dwaj mieszkańcy Czechowic-Dziedzic w wieku 26 i 27 lat podawali się za policjantów realizujących czynności operacyjne. W czasie fikcyjnego legitymowania skradli 32-letniemu mężczyźnie dowód osobisty i dwa telefony komórkowe o wartości 350 złotych. Za to przestępstwo mogą trafić do więzienia na 5 lat.

Do zdarzenia doszło 11 lutego br. około 19.30 w tunelu przy ulicy Kochanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Sprawcy zaczepili przechodzącego tam mężczyznę, twierdząc, że są funkcjonariuszami Policji. Jeden z nich machnął przed oczami pokrzywdzonego dokumentem, który przypominał legitymację służbową, i zażądał okazania dowodu osobistego oraz telefonu. Twierdził, że poszukuje mężczyzn, którzy zaczepiali małoletnich. Wmawiał mu też, że nie nosi munduru, gdyż są to działania operacyjne. Kiedy ofiara okazała dokumenty i posiadane telefony komórkowe, sprawcy wyrwali je z ręki i uciekli. Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu czechowickich policjantów.
 

Stróże prawa szybko ustalili personalia przestępców. Mężczyźni zostali zatrzymani – wczoraj prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne. Grozi im 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony