Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarz aut zatrzymany za paserstwo

Data publikacji 24.02.2009

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o fałszerstwo dokumentów i sprzedaż luksusowego samochodu pochodzącego z kradzieży. Funkcjonariusze sprawdzają teraz czy inne auta sprowadzone w przeszłości do naszego kraju przez 34-latka nie pochodziły z przestępstwa. Handlarzowi może grozić do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali 34- letniego mieszkańca Siemianowic, który na podstawie sfałszowanych dokumentów zarejestrował samochód marki BMW X5, skradziony z autokomisu, znajdującego się na terenie Niemiec . Auto to oddał następnie w leasing niczego nie podejrzewającemu mieszkańcowi Orzesza.

Pojazd wart 120 tysięcy złotych został zabezpieczony na potrzeby śledztwa i wróci niebawem do prawowitego właściciela. Trwają dalsze ustalenia, co do działalności 34- latka, ponieważ jak sam przyznał, sprowadził do Polski w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej 30 luksusowych pojazdów. Policjanci sprawdzają teraz legalność pochodzenia pozostałych dwóch samochodów marki Audi A8, które posiada mężczyzna. Wartość każdego z nich to około 200 tysięcy złotych.

Zatrzymanemu handlarzowi przedstawiono zarzuty paserstwa i sfałszowania dokumentów. Mężczyźnie grozi 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony