Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Planowane kolejne zatrzymania

Data publikacji 24.02.2009

33-zarzuty usłyszeli w prokuraturze dwaj zatrzymani przez policjantów z Wielkopolski mężczyźni poszukiwani przez policjantów z Pragi Północ. Od 2007 roku policjanci prowadzą sprawę, dotyczącą legalizacji kradzionych na terenie całej Polski i Europy samochodów. Tylko w 2008 roku zabezpieczyli 74 luksusowe samochody na łączną kwotę około 7 milionów złotych oraz przedstawili ponad 100 zarzutów. Sprawa toczy się dalej, są kolejni zatrzymani i kolejne zarzuty.

Północnoprascy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej ustalając operacyjnie, gdzie przebywają dwaj mężczyźni powiązani ze sprawą, którą prowadzą od 2007 roku, a która dotyczy legalizacji kradzionych na terenie całej Polski i Europy luksusowych samochodów, poprosili swoich kolegów o pomoc.

Funkcjonariusze z jednego z wielkopolskich miast zatrzymując 31-letniego Piotra M. i 32-letniego Rafała R., przywieźli ich do Warszawy. Tu mężczyźni trafili prosto do prokuratury. Na podstawie zebranego przez kryminalnych z Pragi Północ materiału dowodowego usłyszeli łącznie 33 zarzuty związane z oszustwami, paserstwem, podrabianiem dokumentów, i wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy i zostali poddani dozorowi Policji. Północnoprascy kryminalni zapowiadają kolejne zatrzymania.

W 2008 roku policjanci z Pragi Północ zabezpieczyli 74 samochody na łączną kwotę około 7 milionów złotych oraz przedstawili ponad 100 zarzutów dotyczących legalizacji kradzionych aut.
 

Powrót na górę strony