Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł kurier i dwóch dilerów

Data publikacji 25.02.2009

Ponad 3 kilogramy amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 70 tys. zł zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚ i policjanci z Poznania. Kurier i dwaj dilerzy wpadli podczas transakcji narkotykowej, w precyzyjnie przygotowaną zasadzkę w Stęszewie w okolicach Poznania. Narkotyki miały trafić na rynek południowej Polski. Za posiadanie i próbę wprowadzenia do obiegu znacznych ilości środków odurzających zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia. Policjanci CBŚ zapowiadają kolejne zatrzymania.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej od kilku miesięcy pracują nad sprawą wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie południowej Polski. Jednym z wątków prowadzonego śledztwa jest ustalenie miejsc i czasu przeprowadzanych transakcji przekazywania narkotyków dilerom przez kurierów.

Wczoraj rano w Stęszewie, w pobliżu jednego z parkingów przygotowano zasadzkę. Policjanci Centralnego Biura Śledczego dowiedzieli się, że właśnie wtedy dojdzie do transakcji znacznej ilości narkotyków. Przez kilka godzin funkcjonariusze i poznańscy antyterroryści obserwowali ten teren .

Podejrzane samochody przyjechały na parking w odstępach kilkuminutowych. W pierwszym samochodzie, za kierownicą policjanci rozpoznali kuriera z województwa mazowieckiego. Kiedy dosiadł się do niego kierowca drugiego pojazdu policjanci wkroczyli do akcji. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani podczas transakcji sprzedaży ponad 3 kilogramów amfetaminy. Narkotyki i 15.000 zł zostały zabezpieczone. Policjanci w pobliskim lokalu zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę, kolegę zatrzymanego wcześniej dilera, który czekał na finał narkotykowego handlu.

Zatrzymany dostawca to mieszkaniec województwa mazowieckiego. Odbiorcy pochodzą z południowej Polski. To właśnie tam miały trafić narkotyki. Policjanci CBŚ i KWP w Poznaniu, dzięki szybkiej i precyzyjnie przygotowanej akcji udaremnili ten przerzut.

W mieszkaniu zatrzymanego kuriera policjanci zabezpieczyli kilkaset woreczków do porcjowania narkotyków, jednostkę broni, trzy telewizory LCD prawdopodobnie pochodzące z kradzieży - o wartości ponad 15 tys. zł - oraz prawie 10 tys. zł w dolarach i euro.

Za posiadanie narkotyków i próbę wprowadzenia ich w obieg zatrzymanym mężczyznom grozi do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci Centralnego Biura Śledczego zapowiadają kolejne zatrzymania.
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.41 MB)

Powrót na górę strony