Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita "dziupla" samochodowa

Data publikacji 25.02.2009

Zarzut paserstwa usłyszeli dwaj zatrzymani mieszkańcy Grudziądza. Policjanci wyjaśniają udział trzeciego - 37-letniego - mężczyzny w przestępczym procederze. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu, po tym jak kryminalni z komendy w Świeciu, znaleźli na terenie byłego PGR-u kilka samochodów różnych marek, elementy karoserii oraz części zamienne. Paserom grozi kara 5 lat więzienia.

Kryminalni ze Świecia posiadając informacje o tym, że prawdopodobnie na terenie byłego PGR-u mieści się "dziupla" samochodowa, sprawdzili to miejsce. Gdy policjanci weszli na teren byłego PGR-u w gminie Świecie, w jednej z hal, znaleźli kilka samochodów różnych marek m.in. volkswagena transportera, bmw oraz audi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto pocięte już elementy karoserii oraz części zamienne. Jak ustalili kryminalni, niektóre z tych pojazdów skradzione zostały, jakiś czas temu, z terenu Niemiec, inne w Polsce.

Zatrzymani zostali trzej mieszkańcy Grudziądza. Wczoraj dwaj z nich usłyszeli zarzut paserstwa. Dzisiaj wyjaśni się, jaki udział w procederze miał zatrzymany 37-latek. Policjanci ze Świecia ustalają czy cały towar znaleziony w dziupli pochodził z przestępstwa.

W myśl art. 291 § 1 kodeksu karnego za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
 

Film Rozbita "dziupla" samochodowa


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbita "dziupla" samochodowa (format flv - rozmiar 1.36 MB)

Powrót na górę strony