Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował w Internecie nielegalną odzieżą

Data publikacji 25.02.2009

Policjanci ze Szczecina zlikwidowali sklep internetowy, który na jednym z portali aukcyjnych sprzedawał podrobioną odzież znanych marek. 25 -letni Paweł P., który prowadził ten sklep usłyszał już zarzut uczynienia źródła dochodu z obrotu towarami z podrobionymi znakami towarowymi. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Na trop sklepu policjanci wpadli podczas monitorowania jednego z portali aukcyjnych. Ich uwagę zwrócił sklep, który oferował markową odzież po bardzo atrakcyjnych cenach. Podejrzenia śledczych wzbudziła autentyczność tej odzieży. W celu wyjaśnienia wątpliwości skontaktowali się z przedstawicielem jednej z firm, której produkty były w ofercie sklepu. Specjalista potwierdził przypuszczenia policjantów. Firma złożyła wniosek o ściganie oszusta.

Kolejnym etapem było ustalenie właściciela sklepu. Na jego trop policjanci wpadli na podstawie logowań do sieci. Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. W magazynie sklepu śledczy zabezpieczyli m.in. podrobione koszulki, paski skórzane oraz portfele znanych marek. W tej chwili trwa szacowanie wartości zabezpieczonego mienia.

Ponadto w magazynie policjanci odkryli profesjonalne studio, w którym fotografowano przygotowaną do sprzedaży odzież. Zdjęcia następnie umieszczane były na jednym z portali aukcyjnych.

Właściciel sklepu internetowego usłyszał już zarzut uczynienia źródła dochodu z obrotu towarami z podrobionymi znakami towarowymi. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
 

Powrót na górę strony