Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek uciekał samochodem mamusi

Data publikacji 25.02.2009

Do sądu rodzinnego i nieletnich policjanci skierują wniosek w sprawie 16-latka, który prowadził samochód swojej matki nie mając prawa jazdy, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł przed policyjnym patrolem. Nieodpowiedzialnej matce policjanci wypisali mandat za udostępnienie nieletniemu pojazdu.

Wczoraj policjanci z szydłowieckiej drogówki w Śmiłowie chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli poloneza. Na widok policyjnego radiowozu kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za kierowcą Na śliskiej drodze kierowca uciekał przez około 6 km, nie dając się wyprzedzić policyjnemu radiowozowi i powodując zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. W Gąsawach Plebańskich porzucił samochód na polnej drodze i uciekł w kierunku lasu.

Po kilku minutach, kierowca, jak się okazało 16-letni mieszkaniec Jastrzębia, zgłosił się z matką. Kobieta oświadczyła, że pozwoliła synowi zabrać samochód, a uciekał, bo nie ma prawa jazdy.

Nieodpowiedzialnej matce policjanci wypisali mandat za udostępnienie nieletniemu pojazdu. Natomiast wobec 16-latka zostanie skierowana sprawa do Sądu Rodzinnego i Nieletnich za kierowanie pojazdem bez uprawnień i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

 

Powrót na górę strony