Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki przywiózł z Holandii

Data publikacji 25.02.2009

W jednym z chojnickich lokali policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie około 40 gramów marihuany. Śledczy ustalili, że towar ten został przywieziony z Holandii przez 21-letniego Łukasza D. Część narkotyków przekazał on następnie swojemu koledze, 20 - letniemu Arkadiuszowi Ł. Jeszcze wczoraj młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Za przywóz narkotyków na teren RP grozi kara więzienia do lat 5, a za ich posiadanie oraz udzielanie innej osobie – kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 23 lutego br. w jednym z lokali w Chojnicach policjanci podjęli interwencję wobec dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. 21-letni Łukasz D. i 20-letni Arkadiusz Ł. byli wyraźnie zmieszani i nerwowo się rozglądali. W trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli u nich woreczki z zawartością zielonego suszu. Jak się okazało, 21-latek miał przy sobie ponad 35 gramów marihuany, a jego kompan ponad 3 gramy tego narkotyku.

W trakcie rozmowy z policjantami Łukasz D. przyznał, że narkotyki przywiózł z Holandii, gdzie przez pewien czas pracował. Powiedział także, że część "towaru" przekazał swojemu koledze.

Zatrzymani mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj zostali przesłuchani i złożyli wyjaśnienia. 21-latek usłyszał zarzuty przywozu środków odurzających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadania marihuany i udzielania jej innej osobie, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia, natomiast 20-letni mieszkaniec Chojnic odpowie za posiadanie narkotyków. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony