Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita szajka handlarzy haszyszem

Data publikacji 25.02.2009

Wrocławscy policjanci zatrzymali pięć osób, które tworzyły "łańcuszek narkotykowy". Jak po nitce do kłębka dotarli od odbiorcy do głównego dilera. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma haszyszu. Zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty za posiadanie i handel narkotykami.

Funkcjonariusze z Wrocławia zatrzymali 26-letniego mężczyznę, przy którym znaleźli blisko 10 gramów haszyszu. Tego samego dnia policjanci dotarli również do osób, które sprzedały narkotyki zatrzymanemu. Była to 27 - letnia kobieta i 30-letni mężczyzna, którzy również zostali zatrzymani.
Jak ustalili policjanci, osoby te były jedynie pośrednikami w dostarczeniu środków odurzających 26 - latkowi. Idąc dalej tym tropem, dzień później funkcjonariusze zatrzymali jeszcze jednego pośrednika, 34- letnią kobietę, u której znaleziono kilka porcji haszyszu.

Kolejne zatrzymanie doprowadziło do ujawnienia przez funkcjonariuszy ponad 3600 porcji haszyszu. Taką ilość narkotyków, a także elektroniczną wagę znaleźli policjanci w mieszkaniu 33 letniego mieszkańca jednej z podwrocławskich miejscowości, od którego pochodziły narkotyki dostarczone 26 -latkowi.

Za posiadanie bądź udzielanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca zajmuje się wprowadzaniem narkotyków do obrotu, kara ta może wzrosnąć nawet do 8 lat.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.48 MB)

Powrót na górę strony