Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleźli zaginionego w górach

Data publikacji 25.02.2009

Sukcesem zakończyły się wczorajsze poszukiwania 28-letniego mężczyzny, który zaginął w Górach Opawskich. Policjanci z Nysy i Głuchołaz pomimo niesprzyjających warunków pogodowych prowadzili poszukiwania. Mężczyzna zdołał dotrzeć pieszo prawie na szczyt Góry Chrobrego – drugiej co do wielkości w tym paśmie. Po dwóch godzinach akcji policjanci wypatrzyli poza szlakiem turystycznym przerażonego, kulącego się za drzewem mężczyznę.

Wczoraj, tuż przed godziną 14:00 dyżurny komendy powiatowej Policji w Nysie został powiadomiony o tym, że z jednego z ośrodków wypoczynkowych na terenie Głuchołaz, oddalił 28-letni mężczyzna. Z przekazanych informacji wynikało, że cierpi on na schorzenia układu nerwowego.

Policjanci natychmiast podjęli działania poszukiwawcze. Zaangażowano do nich 22 funkcjonariuszy Policji z Nysy i Głuchołaz oraz 2 strażników miejskich. W poszukiwaniach uczestniczył również przewodnik z psem służbowym. O zaginięciu powiadomiono Straż Graniczną oraz policję Republiki Czeskiej.

Prowadzący działania ustalili możliwe kierunki marszu zaginionego. Jednym z nich był szczyt Chrobrego. Tam też, po dwóch godzinach od rozpoczęcia działań, poza szlakiem, policjanci dostrzegli kulącego się za drzewem, przerażonego człowieka. Mężczyzna nie był przygotowany do zimowych, górskich wędrówek. Nie miał na sobie odpowiedniej odzieży i obuwia. Na szczęście czas jaki spędził w niesprzyjających warunkach był krótki.


28-letni mężczyzna został odwieziony do ośrodka wypoczynkowego w Głuchołazach i przekazany pod opiekę organizatora spotkania, w którym uczestniczył.
 

Powrót na górę strony