Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy rozboju na studencie

Data publikacji 25.02.2009

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina, którzy napadli na studenta. Sprawcy pobili mężczyznę i zabrali mu telefon komórkowy. Wczoraj funkcjonariusze doprowadzili ich do prokuratury, gdzie obaj przyznali się do winy. 18-latek i jego 21-letni kolega zostali obęci dozorem policyjnym.

O napadzie policjanci zostali poinformowani 13 stycznia br. 19-letni mieszkaniec Lublina poinformował dyżurnego komendy miejskiej Policji, że został pobity i okradziony przez dwóch mężczyzn. Natychmiast po tej informacji na miejsce zdarzenia został skierowany patrol Policji. Gdy mundurowi zjawili się na miejscu, czekał już na nich pokrzywdzony. Interweniujący policjanci ustalili, że dwóch sprawców dokonało rozboju na studencie. Mężczyźni napadli na 19-latka i zagrozili mu, że jeżeli nie odda swojego telefonu to go pobiją. Kiedy odmówił, bandyci siłą przeszukali pokrzywdzonemu kieszenie kradnąc telefon komórkowy.

Funkcjonariusze sprawdzili zapis monitoringu, który zarejestrował całe zdarzenie. Policjanci namierzyli również skradziony 19-latkowi telefon. Dzięki tym ustaleniom obaj rozbójnicy zostali wczoraj zatrzymani. 18-letni Przemysław Ch. Oraz 21-letni Piotr T. to mieszkańcy Lublina. Jeden z nich miał przy sobie należący do studenta telefon. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie przyznali się do popełnionego czynu. Wobec nich prokurator zastosował dozór policyjny.
 

Powrót na górę strony