Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca alarmu bombowego zatrzymany

Data publikacji 25.02.2009

Policjanci zatrzymali sprawce alarmu bombowego. Po jego telefonie ewakuowano największą w Legnicy galerię handlową. Policyjni pirotechnicy i psy ponad 3 godziny przeszukiwali sklep. W tym czasie ewakuowano ponad 500 osób.

Funkcjonariusze sekcji kryminalnej KMP w Legnicy zatrzymali 17-letniego chłopca, podejrzewanego o wywołanie alarmu bombowego w największej legnickiej galerii handlowej. Jak ustalili policjanci, wczoraj po godzinie 12.00 mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy straży pożarnej, informując o podłożonym ładunku wybuchowym w galerii handlowej w okolicach legnickiego rynku. Policjanci i pracownicy ochrony ewakuowali ponad 500 osób. Przeszukiwanie galerii przez policyjnych pirotechników oraz psy szkolone do wyszukiwania materiałów wybuchowych trwało ponad 3 godziny. Zatrzymany 17-latek to uczeń jednej z legnickich szkół średnich.

Oprócz odpowiedzialności karnej grożą mu również wysokie koszty odszkodowań dla służb biorących udział w działaniach oraz legnickich kupców, którzy byli zmuszeni zamknąć swoje sklepy na czas trwania działań.

Powrót na górę strony