Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Płakał i prosił matkę, by więcej nie piła

Data publikacji 25.02.2009

Pijana matka, zataczając się, prowadziła ulicą małe dziecko. Kobieta uciekała przed policjantami. Dziecko płakało prosząc matkę, by już więcej nie piła alkoholu. Pijaną kobietą (2,5 promila) i jej dzieckiem zaopiekował się jej drugi - dorosły już - syn. Jeżeli okaże się, że nieodpowiedzialna matka naraziła dziecko na niebezpieczeństwo, może jej grozić kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 17:40 oficer dyżurny komendy powiatowej Policji w Oławie odebrał od mieszkańców zgłoszenie, że jedną z ulic idzie prawdopodobnie nietrzeźwa kobieta z małym dzieckiem. Policjanci, którzy przyjechali na interwencję do jednej z okolicznych miejscowości zauważyli zataczającą się kobietę, która faktycznie prowadziła małe dziecko.

Na widok policjantów kobieta schowała się za pobliskim sklepem. Jak się okazało, 45-latka miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta była agresywna - krzyczała używając słów wulgarnych. Kilkuletnie dziecko, płacząc próbowało uspokoić matkę. Chłopczyk prosił, by mama już nigdy więcej nie piła alkoholu, bo inaczej zostanie zabrany z domu... Policjanci odwieźli nietrzeźwą kobietę do domu. Tam zarówno pijaną matką, jak i młodszym bratem zaopiekował się dorosły syn.

Obecnie oławscy policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Jeżeli okaże się, że nietrzeźwa kobieta swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyła zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego dziecka może grozić jej kara do 5 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony